Trijumf Argentine : Pobjeda zasjenjena haosom – Policija tuče navijače, jedan leži krvav, dok Messi promatra u nevjerici!

Lude scene

U okviru 6. kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2026. godine, sinoć je na stadionu Maracanã u Rio de Janeiru odigran nevjerojatno napet susret između Brazila i Argentine, gdje su prvaci svijeta slavili rezultatom 0:1.

Prvo poluvrijeme bilo je vrlo izjednačeno i tvrdo. Najuzbudljiviji trenutak dogodio se u 45. minuti kada je Gabriel Martinelli imao odličnu priliku za Brazil, ali njegov udarac je bio blokiran.

U 58. minuti, isti igrač je propustio zicer, a heroj večeri bio je vratar Emiliano Martinez, sjajno braneći njegov volej udarac.

Kazna za propuštene prilike stigla je u 63. minuti. Giovani Lo Celso poslao je preciznu loptu u kazneni prostor Brazila, gdje je Nicolas Otamendi skočio i glavom poslao loptu u mrežu za konačnih 0:1.

Napetost se dodatno pojačala kada je Brazil ostao s igračem manje u 82. minuti. Čileanski sudija Maza pokazao je direktan crveni karton Joelintonu, koji je ušao samo devet minuta ranije zamijenivši Gabriela.

Nakon završetka utakmice, situacija je eskalirala u haos. Poznati novinar Fabrizio Romano objavio je video materijal na kojem se vidi nered. Brazilska policija počela je da tuće navijače Argentine,što je sve rezultiralo krvavim povredama jednog od njih. Na videozapisu se također vidi navijač koji plače, dok Lionel Messi gleda u nevjerici.