Rusija pobjedom protiv Finske zakomplikovala situaciju u grupi B

Fudbaleri Rusije su pobijedili Finsku u meču drugog kola grupe B Evropskog prvenstva rezultatom 1:0.

Mreža Rusije se u Sankt Peterburgu zatresla već u 4. minuti kada je nakon ubačaja sa desne strane pogodio Joel Pohjanpalo, ali je VAR poništio pogodak zbog milimetarskog ofsajda.

U 11. minuti prvi put su zaprijetili Rusi. Magomed Ozdojev je ostao sam na drugoj stativi, ali je iz idealne pozicije šutirao visoko preko gola.

Obje ekipe su igrale otvoreno i u više navrata su dolazile u kazneni prostor, no nijedna akcija nije završena udarcem u okvir gola sve do 45+2. minute kada je Rusija stigla u vodstvo.

Artjom Dzjuba je dodao loptu do Alekseja Mirančuka koji se jednim potezom namjestio na lijevu nogu i precizno pogodio za 1:0.

Finci su opasno zaprijetili na samom startu drugog poluvremena. Pohjanpalo je sjajno uposlio Teemua Pukkija koji je izašao sam ispred golmana Rusije, ali se niotkuda pojavio štoper Rusa Igor Divejev i izblokirao šut najboljeg igrača skandinavske ekipe koji bi sigurno završio pogotkom.

U nastavku susreta nastavile su se redati prilike, za Ruse su pokušali Aleksandr Golovin, Rifat Žemaletdinov i Daler Kuzjajev, a za Fince još jednom Pukki, no rezultat se nije mijenjao i Rusi su zabilježili trijumf.

Ovom pobjedom Rusa situacija u grupi B se zakomplikovala, te sada sve selekcije imaju šansu za prolazak dalje. Sutra u 18 sati se igra drugi meč drugog kola ove grupe između Belgije i Danske.

Rezultat: Finska – Rusija 0:1 (Mirančuk 45+2.)

Izvor: Klix.ba