Reprezentativac Češke Schick postigao veličanstven pogodak protiv Škotske (VIDEO)

Fudbaleri Češke su fantastično otvorili takmičenje na Euru 2020. Oni su u prvoj utakmici grupe D danas slavili protiv reprezentacije Škotske rezultatom 2:0.

Ono po čemu će ova utakmica biti upamćena je i izvanredna igra reprezentativca Češke Schicka, koji je dva puta savladao Davida Marshalla.

Patrik Schick je prvi puta ŠPkotskog golmana savladao u 42. minuti, kada je udarcem glavom pospremio loptu iza škotskog čuvara mreže.

Trenutak utakmice desio se početkom drugog poluvremena, kada je u 52. minuti Schick primijetio da je Marshall bio van kaznenog prostora te ga udarcem sa centra primorao da i drugi put vadi loptu iz mreže.

U nastavku utakmice reprezentativci Škotske su u nekoliko navrata pokušali da stignu do bar jednog pogotka, ali češki golman Tomaš Vaclik je bio na visini zadatka i sačuvao mrežu svoje reprezentacije.

Nakon odigranog prvog kola u grupi B reprezentativci Češke su zahvaljujući boljoj gol-razlici na prvom mjestu ispred Engleske, koja je bila bolja od reprezentativaca Hrvatske rezultatom 1:0.