Real Madrid poražen u velikom gradskom derbiju

Fudbaleri Atletico Madrida u velikom madridskom derbiju savladali su ekipu Reala sa uvjerljivih 3:1.

Bila je to treća pobjeda u sezoni za ekipu Dijega Simeonea, koja sada ima 10 bodova. Sa druge strane, tim Carla Ancelottija prvi put u sezoni ispustio je bodove – ukupno ih poslije ovog poraza ima 15 i propustio je da eventualnim trijumfom obezbijedi čelo tabele.

Tri gola je Atletico dao rivalu – sva tri glavom poslije odličnih centaršuteva. Prvi je postignut već u četvrtom minutu kada je španski napadač Alvaro Morata „presudio“ svom bivšem timu. Iskoristio je činjenicu da je Samuel Lino lijepo centrirao.

U 18. minuti ponovo se tresla mreža Kepe. Ovoga puta Niguez je sjajno centrirao, a Griezmann matirao španskog golmana.

Toni Kroos je u 35. minuti smanjio rezultat i sa njim se otišlo i na odmor.

Konačan rezultat postavio je Alvaro Morata nakon svega nekoliko sekundi igre u drugom dijelu, a drugu asistenciju na meču upisao je Saul Niguez.

U narednom kolu Real dočekuje Las Palmas, a Atletico će u Pamploni gostovati Osasuni