Musa dvocifren u pobjedi Real Madrida, Zvezda slavila veliki gostujući trijumf

Košarkaši Real Madrida  su u 21. kolu Eurolige uspjeli da savladaju ekipu Valencije u španskom derbiju rezultatom 96:86 nakon produžetka.

U prvoj četvrtini  Valencia  je stekla značajnu prednost od osam poena (24:16), a Real Madrid je tokom ostatka meča bio prisiljen boriti se kako bi stigao do izjednačenja.

Na otvaranju drugog poluvremena, Real je privremeno preuzeo vodstvo rezultatom 58:53, ali Valencia je brzo odgovorila i preuzela kontrolu u posljednjoj četvrtini.

U dramatičnoj završnici, Brandon Davies je pogodio ključnu trojku za Valenciju, donoseći im vodstvo od 70:64, ali Mario Hezonja je uzvratio istom mjerom, vraćajući Real u igru.

U nevjerojatnom trenutku, Jared Harper je pogodio spektakularnu trojku preko Waltera Tavaresa prije nego što je zvučala sirena, izjednačavajući rezultat na 82:82 i odvodeći utakmicu u produžetak.

U dodatnim pet minuta, Real Madrid se bolje snašao, te na kraju slavio pobjedu rezultatom 96:86.

Bh. reprezentativac Džanan Musa  završio je susret 13 poena, 3 skoka i 2 asistencije, dok su se također istakli  Walter Tavares sa 18 poena i 19 skokova, Sergio Llull sa 16 koševa i Facundo Campazzo sa 18 ubačaja.

U drugom susretu, Armani je gostovao kod Crvene zvezde u Milanu, ostvarujući uvjerljivu pobjedu rezultatom 76:62. Rokas Giedraitis blistao je za beogradski tim s 22 poena i 6 skokova, dok je Joel Bolomboy dodao 14 koševa.

U ostalim utakmicama, Fenerbahče je svladao Bayern rezultatom 98:91, Panathinaikos je bio dominantan protiv Monaca s rezultatom 88:63. Ovi rezultati ukazuju na uzbudljivu konkurenciju u europskoj košarkaškoj ligi.