Milan u fantastičnoj utakmici savladao PSG i napravio pometnju u “grupi smrti”

Fudbaleri Milana u fantastičnom derbiju četvrtog kola Lige prvaka savladali su Paris Saint Germain rezultatom 2:1 i tako napravili pravi haos u najtežoj grupi u takmičenju.

Derbi utakmica na San Siru opravdala je sve epitete i pravo je čudo da nismo vidjeli i više pogodaka. Krenulo je sjajno, pogotkom za Parižane. Igrao se deveti minut kada je Milan Škriniar pogodio nakon kornera iz blizine.

No, samo tri minute kasnije najljepši trenutak dosadašnjeg dijela utakmice. Rafael Leao je pogodio makazicama za poravnanje rezultata, čime je rasplamsao atmosferu pred 80.000 navijača na San Siru.

Uslijedile su šansa za šansom. Ousmane Dembele je pogodio prečku, a Mike Maignan je spasio Milan nakon što je Kylian Mbappe izašao sam pred njega. S druge strane, velike šanse imali su Olivier Giroud i Christian Pulišić, ali na odmor se otišlo rezultatom 1:1.

U nastavku je Milan krenuo mnogo ofanzivnije, a to se isplatilo već u petoj minuti drugog dijela. Theo Hernandez je ubacio, a Olivier Giroud glavom zakucava loptu u mrežu Parižana.

Hernandez je mogao udvostručiti prednost Milana u 63. minuti iz slobodnog udarca, ali mu je nekadašnji saigrač Gianluigi Donnarumma odbranio krajnjim naporima. Upravo je Donnarumma bio pod konstantnim pritiskom navijača tokom cijele utakmice jer mu nikada nisu oprostili odlazak iz matičnog kluba.

Ostalo je 2:1 tako da je Milan upisao veliku pobjedu i tako napravio pravi haos u grupi u kojoj su još i Dortmund te Newcastle.

Dva kola prije kraja sve ekipe su u tri boda. Borussia ima sedam, PSG šest, Milan pet, a Newcastle četiri boda. U narednom kolu PSG dočekuje Newcastle, a Milan ekipu Dortmunda.