Međunarodni turnir „Cvijet Srebrenice 2022“: Prvo mjesto osvojila ŠF „TEMPO“ Ilijaš

U ilijaškom naselju Ljubnići održan je prvi Međunarodni fudbalski turnir „Cvijet Srebrenice 2022“ u odličnoj organizaciji NK „Jedinstvo“ Ljubnići, a dio je programa Manifestacije “Ilijaški dani”. Nastupilo je osam ekipa iz Turske, Srbije,Hrvatske, Sjeverne Makedonije i Bosne i Hercegovine.

Vremenski uslovi nisu išli na ruku učesnicima i prisutnim ljubiteljima fudbala, jer prvi dio turnira koji se igrao po grupama odigran je po pretoplom vremenu gdje je temperatura bila 34 stepena, a završnica meča igrala se po ogromnoj kiši, a temperatura je bila samo 20 stepeni.

No sve to nije spriječilo ekipe da pruže zanimljive, neizvjesne, atraktivne mečeve  koji su oduševili prisutne gledaoce cjelodnevnog programa. U prvom polufinalu NK Jedinstvo (Ljubnići) sa 1:0 savladalo je FK Mladost (Župča).U drugom polufinalu ŠF „TEMPO“ Ilijaš tek boljim izvođenjem penala (2:0) pobijedila je FK „OZREN“ Semizovac.

U meču za treće mjesto OZREN je pobijedio Mladost sa 1:0, a u velikom finalu viđena je sjajna fudbalska utakmica, a slavila je ekipa ŠF „TEMPO“ Ilijaš sa 2:0 protiv ekipe NK Jedinstvo. Pehar za fer plej pripao je ekipi FK Mladost.

Specijalni žiri za najboljeg igrača proglasio je Tarika Demirovića (Š.F. TEMPO), najbolji golman je Ismar Spahić (Š.F. TEMPO), a najbolji strijelac je Adin Mulić (NK Jedinstvo). Najbolji timovi i pojedinci dobili su pehare i atraktivne nagrade, a svi učesnici, kao i službena lica turnira, dobili su medalje kao znak sjećanja na ovaj memorijalni turnir na kome su nastupili igrači 2011. godište i mlađi.