Luka Dončić sinoć postavio rekord karijere u NBA ligi (VIDEO)

Nezaustavljivi Slovenac

Slovenski košarkaš Luka Dončić odigrao je još jednu maestralnu utakmicu u NBA ligi, a on je u meču protiv Los Angeles Clippersa ubacio 51 poen i tako postavio rekord karijere u najjačoj ligi svijeta.

Dončić je odigrao briljantnu prvu četvrtinu u kojoj je postigao 28 poena, od 36, koliko je postigao Dallas, a na kraju je, jasno, odigrao veliku ulogu u pobjedi svog tima i bio je ključni igrač u trijumfu rezultatom 112:105.

Slovenski košarkaš je u spomenutom meču odigrao nešto manje od 40 minuta, a pored 51 ubačenog poena, imao je devet skokova i šest asistencija uz 17 od 26 pogođenih šuteva iz igre.

Za Dallas je ovo bila 33. pobjeda u ovoj sezoni, a pored toga imaju 23 poraza i trenutno su na petoj poziciji Zapadne konferencije NBA lige.

U ovoj sezoni Luka Dončić je ukupno odigrao 40 mečeva, a u prosjeku postiže 26,2 poena po meču te tome dodaje 8,9 skokova i 9,2 asisencije.