Košarkaši Real Madrida doživjeli četvrti poraz u Euroligi

Košarkaši Real Madrida doživjeli su tek četvrti poraz u euroligaškoj sezoni. Bolji od Kraljevskog kluba bio je Milano na domaćem parketu rezultatom 81:76.

Real Madrid ima komfornu prednost na vrhu tabele Eurolige i poraz ih ne bi trebao uzdrmati. Međutim, trener Chus Mateo ne može biti zadovoljan igrom svojih igrača u tri od četiri današnje četvrtine.

Real je imao manje vodstvo na startu utakmice, a onda je Milano preuzeo potpunu dominaciju sredinom druge dionice i došao čak do 21 poena prednosti prije odlaska na odmor.

Jedino vrijedno spomena u ekipi Reala u prvom poluvremenu bio je Džanan Musa koji je za prve dvije četvrtine postigao sedam poena i bio najefikasniji u svom timu. No, bh. košarkaš je ostao na klupi u većem dijelu drugog poluvremena.

Milano je nastavio dominirati i trećom dionicom, ali je Real serijom u posljednje dvije minute sveo zaostatak na 12 poena, što je na kraju ugrozio i trojkama Sergija Rodrigueza došao do smanjenja zaostatka 69:62 šest minuta prije kraja.

Musa je ušao u igru sredinom posljednje dionice nakon duge pauze na klupi, a onda je odmah pogodio bitnu trojku i smanjio na samo tri poena zaostatka za Real. No, tom prilikom dosuđen mu je faul jer je prilikom šuta trojke isturio desnu nogu. Odluka je izazvala bijes kod gostujućeg sastava.

Uprkos tome što je Real stigao s 21 poena zaostatka na samo tri u završnici, Milano je na kraju upisao pobjedu.

Musa je meč završio sa 12 poena i tri skoka, što je najviše u Realu, iako je dvije cijele četvrtine presjedio na klupi. Kod Milana Shavon Shields je postigao 27, a Nikola Mirotić 23 poena.