Jusuf Nurkić u debiju za Phoenix upisao double-double učinak

Bosanskohercegovački košarkaški reprezentativac Jusuf Nurkić na odličan način je debitovao za ekipu Phoenixa u pobjedi na otvaranju sezone kod Golden State Warriorsa rezultatom 108:104.

Nakon izjednačene prve četvrtine, Sunsi su bili bolji u drugoj te na odmor otišli sa 15 poena prednosti, bilo je 61:46.

Ipak, Warriorsi su se vratili odličnom igrom u trećoj dionici meča, no u posljednjoj nisu imali dovoljno snage te je pobjeda otišla na stranu gostiju iz Arizone, a posljednji koš na utakmici koji je ujedno donio i pobjedu Sunsima je postigao upravo naš centar.

On je na parketu proveo nešto više od 27 minuta i zabilježio double-double učinak od 14 poena i isto toliko skokova te tri asistencije.

Sunse je do trijumfa vodio Devin Booker sa 32 poena, osam asistencija i šest skokova dok je Kevin Durant dodao 18 uz deset skokova te tri asistencije. Okogie je susret završio sa 17 poena i pet skokova dok je još dvocifren bio Gordon sa deset poena i četiri skoka.

Kod Ratnika najbolji je bio Curry sa 27 poena i pet skokova dok je Thompson dodao 15 poena uz sedam skokova i tri asistencije. Paul je dodao 14 uz devet asistencija i šest skokova, a Kuminga je susret završio sa 12 poena i također šest skokova. Moody je postigao 11 poena uz tri skoka, a još je dvocifren bio Wiggins sa 10 poena.

Golden State Warriors – Phoenix Suns 104:108 (28:28, 18:33, 40:19, 18:28).