Inter uz Džekin gol pobijedio Milan i zakoračio ka velikom finalu u Istanbulu

Fudbaleri Intera slavili su u prvoj utakmici polufinala Lige prvaka protiv svog gradskog rivala Milana kojeg su savladali rezultatom 2:0 i na taj način stekli solidnu prednost pred revanš koji se igra naredne sedmice.

U prvom poluvremenu na terenu je postojala samo jedna ekipa, a to je Inter. Nerazzurri nisu mogli zamisliti bolji početak meča budući da su već nakon 11 minuta imali prednost od 2:0.

Prvo je Edin Džeko u osmoj minuti pogodio nakon kornera kojeg je izveo Hakan Calhanoglu. To je bio njegov četvrti gol ove sezone u Ligi prvaka i na taj način je postao drugi najstariji strijelac u polufinalima elitnog takmičenja svih vremena.

Svega tri minute kasnije i Henrikh Mkhitaryan se upisao u listu strijelaca. Dimarco je ubacio sa lijeve strane, a Armenac poentirao za ogromnih 2:0 Intera. Milan je u tim momentima bio na konopcima.

I nakon drugog gola četa Simeone Inzaghija je bila ta koja je stvarala šanse i napadala.

Rossoneri nikako nisu uspijevali da konsoliduju svoje redove. Vrlo lako je mogli biti i 3:0, ali je stativa bila saveznik domaćih nakon udarca Calhanoglua.

Milan se budi tek u 30. minuti kada Calabrija trese mrežu, ali sa njene vanjske strane.

Početkom nastavka prošlogodišnji prvak Italije ponovo prijeti. Ovaj put dosta ozbiljnije i to nakon što je Messias izbio sam ispred Onane, ali je Brazilac iz odlične pozicije šutirao pored gola rivala.

Džeko tri minute kasnije ne koristi stopostotnu šansu. Bastoni je poput vrsnog kreatora igre nanizao nekoliko igrača Milana i uposlio našeg reprezentativca, čiji udarac nogom nekako brani Maignan.

Do kraja sve što su domaći uradili bila je stativa koju je pogodio Tonali, nakon čega je Inter iskusno zatvorio sve prilaze svom golu i tako stekao odličnu prednost uoči revanša koji je na rasporedu za šest dana.

Podsjetimo, u prvoj polufinalnoj utakmici koja je odigrana jučer Real Madrid i Manchester City su remizirali na Stantiago Bernabeuu, bilo je 1:1.

Odluka o putnicima u veliko finale koje će ove godine biti održano u Istanbulu past će naredne sedmice.

Finalna utakmica na rasporedu je 10. juna na Ataturk stadionu.