Hajrudin Vejzović  i Omar Džanić pobjednici na „6  Međunarodnom atletskom mitingu – Novi  Grad 2021“.

Na “6 Međunarodnom atletskom mitingu – Novi Grad 2021” koji je održan jučer u Sarajevu  atletičari AK “Sloboda-Tehnograd”  osvojili su četiri medalje. Hajrudin Vejzović  je pobijedio u   trci na 100 m sa rezultatom 10:72 s, dok je  Omar Džanić  osvojio prvo mjesto i zlatnu medalju u skoku u dalj  preskočivši daljinu od 6,28 m. Drugu  svoju medalju na ovom mitingu Omar Džanić je osvojio u trci na 100 m osvojivši treće mjesto.

Adi Nurkanović je u trci na 3000 m zauzeo je  drugo mjesto  sa rezultatom 9: 23,25.

Na Mitingu su nastupili još Bakir Musić koji je istrčao lični rekord u trci na 400 m u vremenu od 54:39 s, Ema Mešković  koja je nastupala u trci na 400 m i skoku u dalj i Elma Hasanbašić koja je istrčala lični rekord u trci na 1500 m sa rezultatom 5:30.00 te Benjamim Mijatović koji je trčao finale na 100 m.

Već  u  srijedu na Timsko prvenstvo Evrope na Cipar putuje atletska reprezentacija BiH u čijem sastavu su naši članovi Rusmir Malkočevič, Hajrudin Vejzović i Edhem Vikalo te trener Dževad Malkić.