Golden State savladao Los Angeles Lakerse i stigao do izjednačenja

Košarkaši Golden Statea pobijedili su Los Angeles Lakerse rezultatom 127:100 i tako poravnali na 1-1 u četvrtfinalu play-offa NBA lige.

Na početku meča nije se dalo naslutiti da će Warriorsi tako lagano doći do pobjede, a nakon prve četvrtine Lakersi su imali prednost od 33:26.

Ipak, Golden State uz podršku nešto više od 18.000 navijača se vraća u meč u drugoj dionici, ubrzo dolazi do poravnanja i preokreta, nakon čega su do poluvremena došli čak i do dvocifrene prednosti. Rezultat je na poluvremenu glasio 67:56.

Da će Golden State pobijediti u ovom meču bilo je jasno nakon treće dionice u kojoj su u potpunosti razbili Lakerse, došli do prednosti od čak 30 poena (110:80) i poslije toga nije bilo više nikakve rezultatske neizvjesnosti i domaći su mirno priveli meč kraju.

Golden State je do pobjede nosio Thompson, koji je ubacio 30 poena uz tri skoka i jednu asistenciju, a treba reći i to da je pogodio čak osam od 11 pokušaja za tri poena. U poraženom timu se istakao James, koji je za 28 minuta na parketu ubacio 23 poena uz sedam skokova i tri asistencije.

Naredni meč ova dva tima igra se u noći sa subote na nedjelju s početkom u 2:30 sati po našem vremenu, a domaćin će biti Lakersi. Dva dana nakon toga igra se četvrti duel četvrtfinalne serije, ali u 4 sata iza ponoći.