Dženan Haračić junak Plavih, Željezničar izborio remi na Grbavici

U utakmici prvog pretkola Konferencijske lige Željezničar je na Grbavici dočekao Dinamo iz Minska, a meč je završen rezultatom 2:2.

Prvi su zaprijetili domaći fudbaleri. Drljo je lijepo prošao po lijevoj strani, ubacio za Krpića koji šutira, ali je bio neprecizan. Nakon toga lopta dolazi do Amoaha koji je bio u nedozvoljenoj poziciji. Nakon toga još jedna prilika za Plave. Drljo je još jednom prošao po lijevoj strani, ubacio za Amoaha koji šutira sa ruba kaznenog prostora, ali blokira to odbrana Dinama.

Prvu priliku gosti su imali u 16. minuti. Prva prilika za Dinamo. Šutirao je Đorđe Bakić iz slobodnog udarca, ali lopta odlazi pored gola Mulalića. Nešto kasnije Rylich dugom loptom pronašao Bakića, ovaj šutirao iz prve, ali lopta otišla pored gola golmana Mulalića.

U 32. minuti Mekić propušta veliku priliku za Željezničar. Drljo ubacio sjajno sa lijeve strane, Mekić ostao neometan, šutirao sa ruba kanenog prostora, ali lopta odlazi pored gola Dinamo Minska.

Najveću šansu domaći su imali u 34. minuti. Šutirao je Edin Cocalić nakon lijepe akcije, ali udarac je zaustavio golman Dinama. U finišu meča Dinamo dolazi u prednost. Rustemović je pogriješio i doslovno predao loptu u noge igračima Dinama, gosti su istrčali opasnu kontru koju u pogodak pretvara Bakhar.

Odmah na početku drugog dijela Dinamo dolazi u vodstvo. Spavali su defanzivci Plavih, Morozov se prošetao uz lijevu aut liniju. Galić kasnio, Kosorić ga nije uspio zaustaviti, a ovaj rutinski pogodio mrežu Željezničara za 0:2.

Mogao je Željezničar smanjiti vodstvo preko Amoaha nešto kasnije. Fudbaler iz Gane je lijepo prošao po desnoj strani, namjestio se i šutirao, ali brani to golman gostiju. Nakon toga pokušao još jednom Mekić, ali njegov udarac je otišao daleko od gola.

U 68. minuti Mekić je sjajno na lijevoj strani pronašao Hamzu Gasala, ovaj se namjestio i centrirao, ali veoma loše. Lopta je na drugoj strani došla do Josepha Amoaha, fudbaler iz Gane odigrao za Štilića koji je pokušao uposliti Sulejmana Krpića. Ipak, očistila je to odbrana Dinama.

Najbolju šansu u drugom dijelu plavi su imali preko Amoaha. Gasal ga je sjajno uposlio, imao je prazan gol ispred sebe, šutirao, ali njegov udarac izblokirao Sachivko.

U finišu susreta zaprijetili su gosti. Bakić je ostavio povratnu loptu za Bykova, ovaj je šutirao lijepo, ali tik uz stativu Mulalićevog gola. U 87. minuti Željo smanjuje vodstvo gostiju. Krpić je centrirao sa lijeve strane, a Dženan Haračić pogodio na drugoj stativi praznu mrežu za 1:2.

Do poravnanja Željo dolazi u sudijskoj nadoknadi. Ponovo je Haračić bio strijelac gola za poravnanje i dobar rezultat pred uzvratni meč.

On je na rasporedu naredne sedmice kada će Plavi na gostovanje Dinamu u Azerbejdžan.