Đoković samouvjereno juriša ka tituli na Roland Garrosu

Novak Đoković, teniser broj jedan na svijetu, fantastičnim igrama ove godine nezadrživ je za svakog svog dosadašnjeg protivnika.

U osmini finala Đoković je bez problema savladao Karena Hačanova rezultatom 3:0 u setovima nakon samo dva sata i 25 minuta igre.

U prvom setu smo vidjeli veliku borbu, a Đoković je ovaj period igre riješio u svoju korist rezultatom 6:4.

Ova dionica igre je bila veoma zanimljiva i zbog nevjerovatne scene kada je Đoković slučajno lopticom pogodio u glavu pomoćnog sudiju.

S obzirom da se radilo o nenamjernom pogotku lopticom, Đoković nije doživio istu sudbinu kao na US Openu kada je zbog slične stvari izbačen s turnira.

U drugom setu Đoković je jednim breakom stigao do 6:3, a u posljednjem setu je istim rezultatom završio meč i prošao dalje.

U četvrtfinalu Đoković će igrati meč protiv boljeg iz duela Pablo Carreno-Busta – Daniel Altmaier.