
Azil za pse “Nirina” Tuzla najavio je dan otvorenih vrata koji će biti održan u nedjelju, 26. aprila, u periodu od 10 do 14 sati.
Posjetioci će imati priliku upoznati pse smještene u azilu, saznati više o radu ove ustanove i provesti vrijeme u opuštenoj atmosferi.
Tokom događaja bit će organizovan i mali buvljak, gdje će građani moći pronaći različite predmete i na taj način podržati rad Azila.
Iz “Nirine” su naveli da su dobrodošle i donacije u vidu hrane, deterdženata i drugih potrepština neophodnih za svakodnevno funkcionisanje.
Posjetiocima je upućen i poziv da za dolazak koriste put pored Medrese i bazena Moluhe.
Azil za pse “Nirina” jedan je od najvećih u Bosni i Hercegovini i trenutno brine o oko 250 pasa spašenih s ulice. Svi su vakcinisani i sterilisani, te smješteni u urednim i čistim boksovima.
Iako je zahvaljujući radu azila broj pasa lutalica u Tuzli danas znatno manji nego ranije, iz “Nirine” ističu da se trenutno suočavaju s jednim od najtežih perioda od osnivanja zbog nedostatka finansijskih sredstava, s obzirom na to da za ovakve ustanove ne postoji redovna budžetska linija finansiranja.




