Čudesni Jokić uradio što niko do sada nije i donio Denveru prednost Miamija

Košarkaši Denver Nuggetsa poveli su u finalu NBA lige protiv Miami Heata rezultatom 2:1 u seriji nakon što su kao gosti slavili sa 109:94, a ponovo je briljirao fenomenalni Nikola Jokić sa triple-double učinkom.

Pitanje pobjednika riješeno je u drugom poluvremenu, tačnije početkom posljednje četvrtine kada je Denver uspio da ode na +21 i do kraja su rutinski sačuvali veliko vodstvo za novi break u seriji.

Jokić je meč završio sa 32 poena, 21 skokom i 10 asistencija i tako postao je prvi igrač u NBA finalima koji je imao učinak 30-20-10.

Izvanredan je bio i Jamal Murray koji je postigao čak 34 poena, uz 10 asistencija i 10 skokova.

U redovima domaćih istakli su se Jimmy Butler sa 28 i Bam Adebayo sa 22 poena, ali to je bilo premalo s obzirom da su ostali saigrači zakazali.

Nredni meč je na programu u noći između petka i subote kada će Denver imati priliku da stigne na korak do šampionske titule.