Borac minimalno savladao Radnik iz Hadžića u Kupu BiH, Široki Brijeg nakon drame savladao Sutjesku

Borac i Široki Brijeg osigurali su svoje mjesto u osmini finala Kupa Bosne i Hercegovine nakon današnjih pobjeda u Hadžićima i Foči.

Borac je prošao dalje nakon pobjede protiv Radnika rezultatom 1:0 u utakmici koja je odigrana na lošem terenu. Stojan Vranješ je postigao jedini gol u 26. minuti, omogućivši Borcu prolazak u sljedeći krug takmičenja.

U Foči, Široki Brijeg se plasirao u osminu finala nakon izvođenja penala protiv Sutjeske. Nakon 90 minuta rezultat je bio 1:1, a u penal seriji Sutjeska je imala prednost od 3:2, međutim, Široki Brijeg je uspio preokrenuti rezultat i pobijedio s 4:3, osiguravajući si mjesto među osam najboljih ekipa.

Ostale ekipe koje su već osigurale svoj nastup u osmini finala Kupa su Sloboda, Zrinjski, Slavija, Velež, Tuzla City, Zvijezda 09, GOŠK, Igman, Sarajevo, Posušje, Laktaši, Stupčanica, Jedinstvo i Sloga.