BH. čudo od djeteta: Sanjin Pelivanović višestruki prvak Evrope i svijeta

PROFIL KANDIDATA:

Sanjin Pehlivanović

KATEGORIJA: SPORT

MJESTO: SARAJEVO

Sanjina Pehlivanovića već odavno nazivaju bh. čudom od djeteta. Još kao desetogodišnjak je počeo igrati bilijar, a danas ostvaruje pobjede na svjetskom nivou. O njegovom uspjehu najbolje govore rekordi koje nezaustavljivo obara. Ovaj osamnaestogodišnji Sarajlija je još s 11 godina postao viceprvak države u seniorskoj kategoriji u disciplini 9 ball, što je fascinantno i prosto nevjerovatno u jednom sportu.

Najmlađi je Evropski prvak u historiji bilijara, ima najviše titula juniorskog Evropskog prvaka, prvak je svijeta, a sa 16 godina je bio proglašen za najboljeg mladog igrača Evrope. Da ne prestaje sa sjajnim rezultatima, dok je i to da je nedavno osvojio 8. titulu juniorskog prvaka Evrope.

Neizmjerno sam sretan zbog osvojene titule. Zadovoljstvo je osvojiti bilo kakav turnir, a naročito ovako veliki i važan za moju igračku karijeru.

Pehlivanović je bivši U17 WPA Svjetski prvak u 9-lopti, pobijedivši Robbieja Capita u finalu 9-1.[1] On je također osmostruki juniorski prvak Evrope u bazenu, pobjeđujući u disciplinama 8-Ball,[2] 9-Ball,[3] i 10-Ball.[4] Godine 2021. osvojio je i medalju vicešampiona na Evropskom prvenstvu u disciplini 9 lopti, izgubivši u finalu od Nijemca Joshue Filera.

Sanjin Pehlivanović je kandidat za priznanje #herojigeneracije u kategoriji SPORT.