Arsenal se nakon šest godina u velikom stilu vratio u Ligu prvaka

Fudbaleri Arsenala fantastično su otvorili ovu sezonu u Ligi prvaka i pobijedili PSV na svom terenu rezultatom 4:0, što je bio najbolji način da se nakon šest godina vrate u najelitnije fudbalsko takmičenje u Evropi.

Arsenal je već u prvom poluvremenu riješio pitanje pobjednika i nakon prvih 45 minuta bilo je jasno da će doći do pobjede. Već u osmoj minuti su postigli gol preko Sake i došli u vodstvo od 1:0, a do kraja prvog dijela još dva puta su pogađali mrežu gostiju.

Prvo je nakon asistencije Sake pogodio Trossard, a onda za kraj idealnog prvog poluvremena pogodio je Gabriel Jesus.

U nastavku je Arsenal samo mirno priveo meč kraju, a konačnih 4:0 postavio je kapiten Odegaard.

U drugom meču ove grupe, Sevilla i Lens odigrali su susret bez pobjednika, a konačan rezultat na kraju je glasio 1:1.

U meču grupe C, Napoli je kao gost pobijedio Bragu u Portugalu. Di Lorenzo u prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena pogađa za 1:0. Braga se vraća golom u 84. minuti, no pobjedu aktuelnom prvaku Italije donosi Niakate, koji je u 88. minuti postigao autogol.

U prvom meču ove grupe koji je odigran ranije, Real je golom u 94. minuti pobijedio Union Berlin sa 1:0.