Alcaraz nakon skoro tri sata igre pobijedio Berrettinija i plasirao se u četvrtfinale Wimbledona

Španski teniser Carlos Alacaraz (ATP: 1.) pobijedio je 38. igrača svijeta – Italijana Mattea Berrettinija u osmini finala Wimbledona rezultatom 3:1 u setovima (3:6, 6:3, 6:3, 6:3).

Alcaraz je do pobjede došao nakon gotovo tri sata igre, tačnije nakon dva sata i 53 minute. Prvi set, koji je riješen nakon 43 minute, pripao je Italijanu rezultatom 6:3.

Berrettiniju je bio dovoljan break u osmom gemu, kada je došao do vodstva od 5:3 i nakon što je “odbranio” svoj servis, došao je do vodstva od 1:0.

Uzvratio je Alcaraz istom mjerom, s tim da je break u drugom setu napravio u četvrtom gemu, dok je u trećem setu napravio dva breaka, jedan u trećem i jedan u devetom gemu, za vodstvo od 2:1 u setovima.

Na kraju, u odlučujućem četvrtom setu bio mu je dovoljan break koji je napravio u osmom gemu, kada je došao do vodstva od 5:3, te u konačnici do pobjede i plasmana u četvrtfinale.

Alcaraz će u narednoj rundi igrati protiv Danca Holgera Runea, trenutno šestog igrača na ATP listi.