
Ministar odbrane Bosne i Hercegovine, Zukan Helez, zajedno s ambasadorima 12 zemalja, danas boravi u posjeti Goraždu. Delegacija će obići kompanije „Ginex“ i „AC Unity“, kao i novoizgrađeno strelište Sportskog streljačkog kluba „Alfa“.
– Cilj posjete je prezentacija potencijala, prvenstveno iz oblasti namjenske industrije, s obzirom na to da je Bosansko-podrinjski kanton Goražde najrazvijeniji u ovom sektoru u cijeloj BiH.
Također, predstavljamo i druge resurse – turističku ponudu, kulturno-historijsko naslijeđe te poljoprivredne kapacitete – izjavio je Helez za portal Avaza.
U Goraždu su danas prisutni ambasadori Turske, Češke, Palestine, Saudijske Arabije, Malezije, Libije, Azerbejdžana, Katara, Egipta, Alžira, Kuvajta i Indonezije, uz prisustvo vojnih atašea i otpravnika poslova iz još nekoliko diplomatskih predstavništava.