Crvena furija u finalu EP

U polufinalu Evropskog prvenstva u futsalu u Beogradu, selekcija Španije je slavila (5:3) protiv Kazakhstana i plasirala se u finale gdje ih čekaju reprezentativci Rusije.

Kazakhstan je poveo u trećoj minuti golom Dovgana, a u osmoj je Bebe izjednačio rezultat da bi do kraja prvog dijela Španci postigli još dva gola. Prvo je Miguelin u 16. minuti udvostručio prednost da bi Raul Campos minutu poslije postavio rezultat prvog dijela.

Kada je Alex u 27. minuti pogodio za 4:1 mislilo se da je utakmica gotova, ali Kazakhstanci preko Lea u 36. i Zhamankulova minutu poslije vraćaju neizvjesnost u ovaj susret da bi konačan rezultat utakmice postavio Raul Campos svojim drugim golom u 39. minuti utakmice.

Izvor: scsport.ba