U 3. kolu Prve lige Federacije BiH – grupa Sjever, rukometaši Sloboda Solane ostvarili su drugu pobjedu. Solari su večeras nadigrali Bosnu TS iz Tešnja rezultatom 30:22.

Nakon početnog vodstva gostiju od 0:2, Solari su zaigrali onako kako se od favorita i očekuje. Napravili su veliku seriju, prvenstveno zahvaljujući agresivnoj odbrani te brzim golovima iz kontranapada.

Nakon prvog poluvremena Tuzlaci su vodili 17:9, da bi u nastavku utakmice, u jednom trenutku čak imali i 13 pogodaka prednosti. Domaći trener Mirza Bulić potom je dao priliku mlađim igračima, pa su Tešanjci do kraja uspjeli samo ublažiti poraz.

Najefikasniji u ekipi Slobode bili su Edin Cerić sa 6 golova i Amar Husejnović sa 5. Kod Bosne TS istakao se Emir Mujkanović sa 7 pogodaka.