U Cardiffu je večeras odigrano veliko finale ovogodišnje UEFA Lige prvaka, u kojem su nam Juventus i Real Madrid ponudili pravi spektakl. Real je ponovo ušao u historiju, te visokom pobjedom 4:1 osvojio 12. titulu prvaka Evrope, ali i postao jedini tim koji je odbranio trofej u najjačem evropskom fudbalskom takmičenju od kako se ono igra u ovakvom formatu.

Juventus je utakmicu otvorio sa tri pokušaja, a jedan od tih bio je i Pjanićev kada je Navas odbranio. Tek se onda Real oslobodio početnog pritiska talijanskog prvaka, počeli su Kraljevi ozbiljno prijetiti, pa su i poveli iz prve prave prilike. Kombinovali su Ronaldo i Carvajal, ovaj drugi vratio Portugalcu koji je majstorski savladao Buffona. Bila je to 20. minuta.

Juventus se brzo vratio, a sedam minuta kasnije uspjeli su izjednačiti. Nakon akcije koja nije mnogo obećavala, lopta je došla do Mandžukića koji atraktivnim i akrobatskim udarcem maestralno matira golmana Reala Navasa. Kostarikanski golman se ispružio koliko je dug, ali nije uspio odbraniti svoju mrežu.

Ritam igre je pao nakon toga, međutim ne i sama borbenost i agresivnost obje ekipe. Poluvrijeme je završeno rezultatom 1:1, a početak drugog dijela je pripao Madriđanima koji su imali nekoliko pokušaja na gol Buffona, ali i veći posjed lopte. Sve su to naplatili su 60. minuti. Casemiro je “potegnuo” iz daljine, te postigao fantastičan gol za 2:1, doduše uz malu pomoć Khedire.

Samo četiri minuta kasnije Real je završio posao. Vidjeli smo još jednu njihovu dobru akciju, Modrić je sjajno ubacio sa desne strane, a Ronaldo se “ušunjao” među stopere Bonuccija i Chiellinija i po drugi put večeras savladao Buffona. Bilo je to 3:1 za Real i zaista težak zadatak za Staru damu u posljednjih 25 minuta utakmice.

Treći gol Reala apsolutno je dotukao ekipu Juventusa koja do kraja nije mnogo pokazala. Allegri je mijenjao, u 70. minuti “izvadio” i Pjanića, pokušao uvesti neku novu svježinu u svoj tim, međutim nije išlo. Desetak minuta do kraja ostali su i bez Cuadrada koji je ubrzo dobio dva žuta kartona, te su utakmicu završili sa igračem manje.

Kada se činilo da ne može biti gore po Juventus, Real je u finišu susreta postigao i četvrti gol. Ponovo lijepa akcija Madriđana, nakon koje se u listu strijelaca upisao rezervista Asensio.

Jednostavno, Real Madrid je večeras bio bolji, pogotovo u drugom poluvremenu u kojem je dominirao i zasluženo osvojio novi naslov prvaka Evrope.