Danas je odigrano sedam utakmica 11. kola Prve nogometne lige Federacije BiH.

Prava goleada u Gračanici, jer su Bratstvo i Travnik odigrali neriješeno 2:2. Gosti su vodili na poluvremenu golovima Zajmovića i Jusufbašića, da bi domaći tim u nastavku stigao do vrijednog boda. Strijelci su bili Mujkić iz penala i Ikanović.

Budućnost i visočka Bosna odigali su zanimljivu utakmicu u Banovićima, a Zeleno-crni na kraju su slavili minimalno 1:0 i tako prekinuli lošu seriju rezultata.

U derbiju kola Zvijezda je pobijedila Rudara u Kaknju sa 0:1. Fantastičan gol djelo je Mujagića, koji je makazicama u 74. minuti šokirao domaće navijače.

Sloga iz Simin Hana nije imala šanse u Bihaću. Jedinstvo je bilo bolja ekipa i na kraju su zasluženo slavili rezultatom 2:0.

Radnički je neočekivano poražen od GOŠK-a na stadionu Jošik, iako su u susret ušli kao blagi favoriti. završeno je 0:1 za goste. Jedini gol postigao je Ramić.

Subota, 15.10.2016. u 15:00 sati

Bratstvo – Travnik 2:2

Budućnost – Bosna (V) 1:0

Jedinstvo – Sloga (SH) 2:0

Orašje – Bosna (S) 0:0

Radnički – GOŠK 0:1

Rudar – Zvijezda 0:1

Velež – Čapljina 1:1