SportSvijetZanimljivosti i zabava

Savršen hat-trick genijalnog Ibrahimovića u derbiju i brutalna provokacija na kraju

Igrala se četvrta minuta kada je sudija Marrufo svirao penal za gostujuću ekipu, odgovornost je preuzeo Carlos Vela i preciznim udarcem donosi prednost svom timu. Ipak, samo četiri minute nakon toga, Ibrahimović postiže prvi pogodak i donosi poravnanje Galaxyju.

Bio je to spektakularan gol Ibrahimovića, baš onako u njegovom stilu, kada je nakon driblinga sa 16 metara atraktivnim udarcem pogodio nebranjeni dio mreže gostujućeg gola.

U 56. minuti, Ibrahimović postiže drugi pogodak i donosi preokret svojoj ekipi. Ovaj put Šveđanin je centaršut sa lijeve strane iskoristio da nadskoči protivničku odbranu i glavom pogodio za veliko slavlje navijača Galaxyja.

Pitanje pobjednika riješio je, nakon što je kompletirao savršen hat-trick, sjajni Zlatan Ibrahimović, a on je treći gol postigao lijevom nogom s nekih 20 metara čime je stavio tačku na ovaj meč. Do kraja je gostujući tim preko Vele u 97. minuti uspio samo smanjiti na 3:2, ali nisu mogli ništa više od toga.

Nakon meča, Ibrahimović nije mogao sakriti emocije pa je poslao oštru i provokativnu poruku gostujućim igračima.

“Idite kući, male ku*vice”, urlao je Ibrahimović poslije susreta.