Delije podigle koreografiju tenka s ratnohuškačkom porukom za Kosovo

Navijači Crvene zvezde, popularne Delije, na sinoćnjoj prijateljskoj utakmici protiv Fiorentine podigli su ratnohuškačku koreografiju u kojoj su pozvali na povratak Kosova Srbiji.

U 12. minuti i 44 sekundi utakmice na sjevernoj tribini podignuta je koreografija na kojoj je prikazan veliki tenk, u čijoj pozadini se nalazi zastava Srbije, a ispod koje piše “Kad se vojska na Kosovo vrati”.

Ovaj trenutak je “simbolično” izabran jer se njime izvjesno ukazuje na Rezoluciju 1244 Ujedinjenih nacija o Kosovu i Metohiji. Tako žele podsjetiti da Rezolucija 1244 govori kako bi na Kosovu trebalo biti prisutno i 1.000 pripadnika njihove vojske.

Inače, u sjeni ove koreografije Crvena zvezda je iznenađujuće razbila Fiorentinu u prijateljskom meču sa 5:0.

Sve pogotke postigli su u razmaku od 8. do 26. minute. Prvo je Olayinka pogodio za 1:0, nakon toga Krasso pogađa za 2:0, Ivanić je bio strijelac trećeg gola, zatim Olayinka drugim golom za 4:0, da bi konačnih 5:0 postavio Bukari iz penala u 26. minuti.