BRUKA U ESTONIJI: Poraz koji boli! (VIDEO)

Rukometna reprezentacija BiH doživjela je bolan poraz u Estoniji, u drugom kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Danskoj i Njemačkoj. Domaćin je slavio rezultatom 29:25.

Na početku se igralo gol za gol, ali je nakon promašenog sedmerca Mirsada Terzića, Estonija otišla na plus dva. Do kraja prvog dijela prednost domaćih se povećavala, a jedino su Karačić i Prce držali Zmajeve u igri.

Ipak, vrlo loš finiš prvog dijela dozvolio je Estoncima plus pet na poluvremenu. No, drugi dio otvorili smo odlično. Vezani golovi Faruka Vražalića vratili su BiH u igru, te smo prišli na samo dva gola deficita.

Jedan od ključnih detalja desio se u 13. minuti drugog dijela kada smo ostali sa igračem manje. To su Estonci iskoristili i napravili seriju od tri gola, od čega se nismo uspjeli oporaviti.

Izvor: scsport.ba