Kula Gradačac poražena u velikom derbiju

U derbiju 13. kola odbojkaške Premijer lige BiH za žene, Kula Gradačac je kod kuće, u Sportskoj sali Pelagićevo poražena od ekipe Gacka sa 1:3 u setovima.

Prvi set bio je neizvjestan, a gošće su ga dobile sa 24:26. Kula Gradačac se vratila u nastavku te drugu dionicu lako osvojila rezultatom 25:10.

Čini se kako je utakmica prelomljena nakon trećeg seta. Gačanke su ga dobile 23:25, pa je i psihološka prednost prešla na njihovu stranu. U posljednjem setu gošće su samo potvrdile pobjedu osvojivši četvrti set sa 16:25.

Kula Gradačac i Gacko sada su bodovno poravnati, imaju po 33 boda, šest manje od vodećeg Bimal Jedinstva koji je jučer u Brčkom nadigrao BL Volley sa 3:0.

Danas se igraju ostale utakmice 13. kola, a sastaju se: HE na Drini – Modriča (17.00), Mostar – Jahorina (18.00) i Goražde – Sloboda (19.00).