Jonquel Jones u pobjedi nad Dallasom ostvarila 50. double-double u karijeri

Bh. košarkaška reprezentativka Jonquel Jones ponovo je briljirala u dresu Connecticut Sunsa, koji su sinoć slavili protiv ekipe Dallas Wingsa rezultatom 80:59.

Jones je na parketu provela 34 minute te je predvodila svoju ekipu do pobjede novim double-double učinkom od 19 poena i 15 skokova, a tome je dodala i četiri asistencije.

Reprezentativki BiH bio je to jubilarni 50. double-double učinak u najjačoj ženskoj košarkaškoj ligi te je tako našla mjesto među samom elitom ovog sporta.

Što se tiče ove sezone, ovo joj je bio 11. double-double učinak s kojim juriša i na titulu MVP košarkašice WNBA lige.

Inače, sinoćnja utakmica bila je riješena već u prvom poluvremenu kada su košarkašice Sunsa imale prednost rezultatom 47:27. Potom su u drugom poluvremenu mirno priveli meč kraju do konačnog 21 poena razlike.

Efikasnija od Jones bila je Ogunbowale koja je postigla 20 poena za domaću ekipu, dok je podršku Jonquel Jones imala u prezimenjakinji Brionni koja je postigla 16 poena.

Sunsi su prvi na tabeli Istočne konferencije s 15 pobjeda i sedam poraza, dok su Wingsi na petom mjestu Zapada s omjerom 9-13.

Izvor: Klix.ba