Drugi poraz tuzlanskih “Labudica” u velikom derbiju

Derbi 10. kola u ženskoj rukometnoj Premijer ligi BiH odigrali su danas ekipe Gruda i Jedinstva, a domaće su igračice pobijedile rezultatom 32:26.

Tim Zlate Zubac u susret je ušao kao favorit, a to su domaće rukometašice opravdale do poluvremena koje su riješili u svoju korist rezultatom 15:11.

Labudice su u nastavku pružile dobru partiju, međutim razigrane Gruđanke pokazale su zašto su već dugo godina prvakinje naše zemlje. Na kraju sigurna pobjeda od šest poena razlike.

U domaćem taboru Edina Demić je postigla devet golova, Ana Vrančić šest, a Amanda Marić pet pogodaka. Kod Jedinstva osam golova djelo je Admire Zvekić, a sedam Dejane Kulić.

U ostalim utakmicama 10. kola odigranim u petak postignuti su sljedeći rezultati:

Hadžići – Neretva 32:23

Izviđač CO – Bihać 40:23

Goražde – Katarina 29:25