LifestyleSport

Fudbalska reprezentacija BiH pobijedila je večeras Kipar rezultatom 2:0 i tako ostala u igri za plasman na Svjetsko prvenstvo 2018. godine.

Naši Zmajevi bili su bolji tokom cijelog susreta. U prvom poluvremenu stvorili smo nekoliko dobrih prilika, ali bez konkretne završnice.

Puno bolje je naša igra izgledala u nastavku, a poveli smo tek u 70. minuti susreta. Pjanić je ukrao jednu loptu u kaznenom prostoru gostiju, proslijedio za Džeka, a naš najbolji napadač pogodio gol.

Utakmica je bila završena u 81. minuti. Pjanić je uputio jedan centaršut, a kapiten Džeko postigao svoj drugi gol na večerašnjoj utakmici.

Do kraja više nije bilo promjena. Zaslužena pobjeda Zmajeva za povratak samopouzdanja pred posljednji kvalifikacijski meč ove godine kada u novembru budemo gostovali Grčkoj.