U Rusiji je večeras završen FIFA Kup Konfederacija. Finale je odigrano u St. Petersburgu, snage su odmjerili Njemačka i Čile, a susret je okončan pobjedom “Švaba” sa 1:0.

Svjetski prvaci su pitanje pobjednika riješili u 21. minuti. Čileanski defanzivac Diaz nije na vrijeme iznio loptu, Timo Werner mu ju je uspio oduzeti i dodati Larsu Stindlu koji lako zabija za vodstvo svoje selekcije.

Čileanci su u nastavku bili bolji protivnik. Imali su više prilika, pokušavali izjednačiti, ali im to do kraja nije pošlo za rukom. Kombinovani sastav Njemačke uspio se odbraniti i na kraju uzeti titulu.

Ranije danas odigrana je utakmica za treće mjesto u kojoj su se sastali Portugal i Meksiko. Evropski prvaci slavili su rezultatom 2:1 i tako barem donekle ublažili razočarenje nakon neočekivanog ispadanja u polufinalu.