Arsenal nakon preokreta savladao Köln, Kolašinac ušao s klupe i postigao odličan gol

Arsenal je nakon 19 uzastopnih sezona provedenih u Ligi prvaka svoj evropski put započeo u Evropskoj ligi. Debi u ovom takmičenju od kako ono nosi ovo ime Arsenal može pamtiti po dobrom iako je početak utakmice bio klimav.

Cordoba je već u devetoj minuti fantastičnim udarcem donio prednost gostima i navijačima Arsenala donio brige.

Napadač Kölna je stigao do lopte nakon ispucavanja Ospine koji je izletio na nekih 20 metara od gola. Cordoba je brzo reagirao i udarcem sa oko 40 metara pogodio mrežu Topnika. Bio je to jedini gol u prvom poluvremenu.

Sead Kolašinac nije bio starter u ovom meču, a Arsene Wenger ga je uveo na poluvremenu. Samo četiri minute bile su dovoljne da bh. reprezentativac izjednači na 1:1 i to odličnim udarcem iz voleja.

Gol našeg reprezentativca dao je krila Arsenalu koji u 67. minuti dolazi do preokreta. Sjajan pogodak postigao je Alexis Sanchez sa oko 17 metara.

Konačnih 3:1 postavio je desni bek Arsenala Hector Bellerin u 82. minuti meča.

Ovo je bio peti nastup za Kolašinca u dresu Arsenala ove sezone i njegov drugi gol, a do sada je upisao i dvije asistencije.

U ovoj grupi se još nalaze Crvena zvezda i BATE Borisov, a njihov meč okončan je rezultatom 1:1 u Beogradu.