Golden State – Portland 1-0: Curry riješio prvi meč finala Zapadne konferencije

Iako su aktuelni prvaci ovaj susret igrali bez povrijeđenog Kevina Duranta, zbog čega su šanse Portlanda znatno povećane u ovom duelu, gosti jednostavno nisu uspjeli pronaći odgovor na sjajnu igru raspoloženog Stephena Curryja koji je bio prvo ime susreta.

Nakon prvih 12 minuta Warriorsi su imali blagu prednost od četiri poena (27:23), a do poluvremena su svoje vodstvo povećali na devet razlike. Na pauzu se otišlo uz rezultat 54:45.

Već na početku drugog poluvremena Golden State je stigao do dvocifrene prednosti, a pitanje pobjednika riješili su u posljedjoj dionici u kojoj su mirnom igrom stigli do vodstva u seriji od 1-0.

Najbolji igrač prvog meča finala Zapadne konferencije bio je Stephen Curry koji je ubacio 36 poena uz pogođenih 9-15 šuteva za tri poena.

Podršku Curryju pružio je Thompson koji je ubacio 26 poena, a u redovima Portlanda istakao se Lillard sa 19 poena.

U finalu Istočne konferencije sastaju se Milwaukee i Toronto.

IZVOR: klix.ba