U prvoj utakmici prvog pretkola Evropske lige koja je večeras odigrana u Zenici, Sloboda i Beitar iz Jerusalema odigrali su neriješeno 0:0.

Slobodi je pripao prvi dio prvog poluvremena. Pokušavali su Stjepanović i Zeba, međutim nisu bili precizni. Gosti su tek malo bolje zaigrali od sredine prvog dijela igre. Shechter je imao dobru priliku u 36. minuti, ali je golman Pirić sjajno odbranio. Do kraja pao tempo, pa se na pauzu otišlo bez golova.

Crveno-crni su opet bolje startali u drugom poluvremenu, ali je Beitar imalo veliku priliku u 53. minuti. Einbinder je iz velike udaljenosti pogodio prečku, na odbijenu loptu naletio je Valpoort i glavom šutirao pravo u Pirića.

Sloboda je veliku priliku imala u 67. minuti. Mehidić je ubacio sa lijeve strane, glavom pucao Karić, ali zamalo pored gola. Do kraja su zaprijetili Kostić pa još jedno Karić, ali se rezultat do mijenjao do posljednjeg sudijskog zvižduka.

Revanš susret igra se u Izraelu za sedam dana.