Uspješan start susjeda: Hrvatska na otvaranju EP pobijedila Bjelorusiju

Na otvaranju Evropskog rukometnog prvenstva u Poljskoj, Hrvatska je ostvarila zasluženu pobjedu protiv selekcije Bjelorusije rezultatom 27:21.

Neugodni Bjelorusi, sa kojima reprezentacija BiH nema baš najbolja iskustva iz prethodnih kvalifikacija, držala se veoma dobro protiv podmlađene selekcije naših susjeda. U prvom poluvremenu su bili u egalu i nakon 30 minuta imali remi (15:15).

Ipak, u nastavku je presudio kvalitet reprezentacije Hrvatske. Pojačali su “kockasti” odbranu te igrali sa više samopouzdanja u napadu. Uspjeli su pobjedom “probiti led” i sada sa manje pritiska očekuju mečeve sa Norveškom i Islandom.

U selekciji Hrvatske Kopljar i Čupić su postigli po 5 golova, dok je Slišković dodao 4. Najefikasniji kod Bjelorusije bio je Shylovich sa 7 pogodaka. Rutenka je postigao 5 komada.