U svom premijernom nastupu u ovosezonskoj A-2 ligi, košarkaši Litve iz Banovića na svom su parketu večeras pobijedili bihaćku ekipu Željo 1971, a konačan rezultat bio je 87:78 (24:20, 14:18, 22:24, 27:16).

Na poluvremenu je bilo neriješeno 38:38, a u posljednji period Banovićani su ušli sa zaostatkom od dva poena (60:62). U finalnoj četvrtini nekako su domaći uspjeli doći do prednosti koju do kraja nisu ispuštali.

Drugu pobjedu u A-2 ligi ostvarili su danas i košarkaši Živinica, koji su u Gradskoj dvorani nadigrali kantonalnog rivala Gračanicu sa 81:64.

Ekipa Edina Užičanina sada ima stopostotan učinak te su jedan od glavnih kandidata za krajnji plasman u A-1 košarkašku ligu.