Partizan razbijao Crvenu zvezdu pa na kraju tijesno slavio u prvoj utakmici finala ABA lige

Košarkaši Partizana slavili su u prvoj utakmici finalne serije za prvaka regionalne ABA lige nakon što su večeras u Beogradskoj areni savladali Crvenu zvezdu rezultatom 88:80.

Iako to rezultat možda ne sugeriše, domaći igrači su bili veoma uvjerljivi tokom čitave utakmice.

Izabranici Željka Obradovića vodili su od prvog do posljednjeg minuta meča, a u pojedinim trenucima druge četvrtine imali su i maksimalnih 22 poena prednosti.

Međutim, kako se primicao kraj utakmice njihova prednost se lagano topila pa je Zvezda ozbiljno zaprijetila u posljednjoj dionici, kada se primakla na samo šest poena.

U tim trenucima gosti su imali čak i napad da dodatno smanje rezultat i zaprijete, ali u tome nisu uspjeli i Partizan je poveo sa 1:0 u seriji.

Kod pobjednika prednjačio je Amerikanac Zach LeDay sa 24 poena, a sjajnu je pomoć imao u sunarodnjaku Kevinu Punteru sa 19 koševa. Kod gostiju bolji od ostalih bio je Dobrić sa 17 poena.

Naredni meč igra se za dva dana kada će Partizan ponovo biti domaćih. Serija se igra na tri pobjede.