U derbiju 16. kola Premijer lige BiH za rukometašice, Jedinstvo je u Tuzli pobijedilo Izviđač iz Ljubuškog rezultatom 26:25.

Domaće su rukometašice loše otvorile utakmicu, bila je to slaba igra u prvih 15-tak minuta kada su gošće imale prvu osjetnu prednost (5:9). Ipak, Labudice su se probudile i do poluvremena stigle do neriješenog rezultata (11:11).

U nastavku susreta Jedinstvo je ubacilo u brzinu više, prvi put povelo sa 14:13, a u jednom trenutku su Tuzlanke imale i +5. Odlične gošće nisu se lako predavale i minut do kraja stigle su do 25:25.

U posljednjem napadu Horozović zabila iz penala, a Labudice su se uspjele odbraniti i ostvariti važnu pobjedu.

Najefikasnija igračica susreta bila je Marija Boras (Izviđač) sa 10 golova, dok su se u domaćem timu istakle Indira Horozović sa 9, Admira Zvekić sa 6 i Marijana Sorak sa 5 postignutih golova.

U narednom kolu Labudice gostuju u Grudama kod istoimene ekipe, što će biti derbi između prvoplasirane i drugoplasirane ekipe.