Mladost u neizvjesnom susretu savladala Slobodu

Drugi poraz izabranika Dragoljuba Vidačića

Košarkaši Slobode u okviru 6. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na gostovanju u Mrkonjić Gradu pretpjeli su poraz od domaće Mladosti rezultatom 86:85.

Prvi period završen je rezultatom 21:20 u korist gostiju iz Tuzle. Drugi period igrao se koš za koš, pa je ovaj period završio rezultatom 21:21. Na poluvrijeme otišlo se pri rezultatu 42:41 u korist Slobode.

I u nastavku susreta igrala se neizvjesna košarkaša te na kraju u takvom omjeru snaga najbolje su se snašli domaći košarkaši koje upisuju pobjedu rezultatom 86:85, za bijeg sa dna tabele.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bili su Harun Huseinspahić sa 20 poena, te Đorđe Aleksić sa 15.

Bolji od ostalih u redovima Slobode bili su Devine Eke sa 25 poena odnosno Asim Gutić koji je susret završio sa 15 postignutih poena.