Tuzla: Održana ulična trka „Vivicitta 2019“ (FOTO)

Tuzla: Održana ulična trka „Vivicitta 2019“ (FOTO)


Jučer je u Tuzli održana 24. tradicionalna međunarodna ulična trka “Vivicitta 2019”, na kojoj su nastupili učenici osnovnih i srednjih škola sa područja Tuzlanskog kantona, studenti, rekreativci i aktivni atletičari. 


Tuzlarije
U glavnoj trci na 12 kilometara čiji se rezultati šalju u sjedište UISP-a nastupili su atletski reprezentativci BiH i rekorderi BiH, Osman Junuzović, Srđan Samardžić, Belmin Mrkaljević i Lucija Kimani. Pobjednik jučerašnje trke bio je Osman Junuzović – AK “Doboj Istok”, drugoplasirani je bio Srđan Samardžić – AK “Maraton” Brčko i trećeplasirani Belmin Mrkaljević AK “Doboj Istok”.

U ženskoj konkurenciji prvoplasirana je bila Lucija Kimani – AK “Banja Luka”, drugoplasirana Mubina Hasanbašić AK “Sloboda Tehnograd” i trećeplasirana Zijada Šehić – AK “Sloboda Tehnograd”.


Pored aktivnih atletičara u glavnoj trci su nastupili i članovi AK “Rekreativci” Tuzla na čelu sa Mirzetom Halilovićem. Trka je održana pod pokroviteljstvom gradonačelnika Tuzle Jasmina Imamovića, a veliku zahvalnost za organizaciju organizatori su uputili MUP-u TK, Policijskoj upravi Centar kao i medicinskoj službi “Doma zdravlja” Tuzla, dugogodišnjim sponzorima: Coca Cola, JP Spreča, Tehnograd inžinjering, RSD Sloboda, BH Telecom, Alfe Mi, YTONG, Lukavac cement. 
 

Tuzlarije
REZULTATI PO KATEGORIJAMA 

SENIORI 
1. Osman Junuzović AK “Doboj Istok”
2. Srđan Samardžić AK “Maraton” Brčko
3. Belmin Mrkanović AK “Doboj Istok”

 

Tuzlarije
SENIORKE 
1. Lucija Kimani AK “Banja Luka”
2. Mubina Hasanbašić AK “Sloboda Tehnograd”
3. Zijada Šehić AK “Sloboda Tehnograd”

 

Tuzlarije
CICIBANI 200m 
1. Amar Brigić – OŠ “Sjenjak”
2. Imran Tosinbegović – OŠ “Sjenjak”
3. Sanjin Glavaš – OŠ “Sjenjak”

 

Tuzlarije
CICIBANKE 200m 
Aiša Behrem – OŠ “Sjenjak”
1. Ajna Nezirovac – OŠ “Tušanj”
2. Nora Dževdetbegović OŠ “Brčanska Malta”
3. Mila Tarade – OŠ “Sjenjak”
3. Dženana Redžić – OŠ “Sjenjak”

 

Tuzlarije
UČENICI I-V – RAZREDI 
1. Emir Husagić – OŠ “Miladije”
2. Kemal Buljabašić – OŠ “Prva osnovna” Srebrenik
3. Ahmed Nedimović – OŠ “Sjenjak”

 

Tuzlarije
UČENICE I-V RAZREDI 
1. Ema Mešković OŠ “Tušanj”
2. Nadina Huseinović OŠ “Sjenjak”
3. Mia Selimhodžić – OŠ “Sjenjak”

 

Tuzlarije
UČENICI VI-VII RAZREDI 
1. Adem Šarić OŠ “Đurđevik”
2. Harun Šakrak OŠ “Solina”
3. Tarik Švraka OŠ “Pazar”

 

Tuzlarije
UČENICE VI-VII RAZREDI 
1. Sara Mandžić OŠ “Solina”
2. Danijela Delić OŠ “Pazar”
3. Sara Klopić OŠ “Novi Grad”

 

Tuzlarije
UČENICI VIII – IX RAZREDI 
1. Agan Duraković OŠ “Grivice” Banovići
2. Emir Suljić OŠ “Sjenjak”
3. Mirza Salković OŠ “Pazar”

 

Tuzlarije
UČENICE VIII – IX RAZREDI 
1. Nejla Kamerić OŠ “Slavinovići”
2. Meliha Đulović OŠ “Miladije”
3. Edna Pašić OŠ “Miladije”

 

Tuzlarije
UČENICE I – II RAZREDI SREDNJE ŠKOLE 
1. Emina Abdulić SŠ “Ekonomska”
2. Azra Kasumović SŠ “Medicinska”
3. Azra Dahalić SŠ “Ekonomska”

 

Tuzlarije
UČENICI I – II RAZREDI SREDNJE ŠKOLE 
1. Denis Kovačević SŠ “Gimnazija Meša Selimović”
2. Boris Divković SŠ “Elektrotehnička”
3. Elijas Mešić SŠ “Behram-begova medresa”

 

Tuzlarije
UČENICE III – IV RAZREDI SREDNJE ŠKOLE 
1. Elma Kalajevac SŠ “Medicinska”
2. Asja Bedžetović SŠ “Medicinska”
3. Amela Zahirović SŠ “Medicinska”

UČENICI III – IV RAZREDI SREDNJE ŠKOLE 
1. Husein Selimović SŠ “Saobraćajna”
2. Muamer Arnautović SŠ “Behram-begova medresa”
3. Omer Memić SŠ “Behram-begova medresa”

 

Tuzlarije
STUDENTI I REKREATIVCI 
1. Nermin Alibašić S.V. “Medicus”
2. Eldin Kamberović “Burch”
3. Muris Husagić AK “Sloboda Tehnograd”

 

Tuzlarije
(Izvor: tuzlarije.net)   

Facebook Comments