U susretu 5. kola Grupe D kvalifikacija za SP, Srbija je kao gost sa 1:3 savladala Gruziju i stigla je do važne pobjede u borbi za Mundijal.

Ipak, nije sve tako dobro počelo za goste, jer je u Katcharava u 6. minuti nakon katartrofalne greške Kolarova doveo Gruziju u vodstvo.

U posljednjim trenucima prvog dijela dosuđen je penal za Srbiju koji je u izjednačenje 1:1 pretvorio Dušan Tadić.

Drugi dio nije donio mnogo dobrog fudbala i šansi, ali je presudila majstorija Mitrovića u 64. minuti. Srbijanski napadač je lijepo primio loptu i majstorski iz okreta je pogodio za 1:2.

Konačan i veoma važan trijumf Orlova ovjerio je nekadašnji član Leotara i bivši kadetski reprezentativac BiH Mijat Gačinović koji je u svom debitantskom nastupu za A reprezentaciju Srbije pogodio u 86. minuti.