Veliku pobjedu ostvarila je večeras Benfica protiv dortmundske Borussije. U prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka, portugalski div je slavio sa 1:0, iako je po igri bio potpuno inferioran.

Njemački tim bio je dominantan u prvom dijelu, imao je nekoliko pokušaja preko Aubameyanga, ali nisu uspjeli doći do gola. Benfica je sve to kaznila početkom drugog poluvremena, tačnije u 49. minuti. Vodeći gol za domaćina postigao je Mitroglou i navijače lisabonskog tima bacio u trans.

Desetak minuta kasnije gosti su mogli izjednačiti, ali je Aubameyang promašio šut jedanaest metara, tačnije odbranio mu je Ederson. Indisponirani Gabonac je nakon toga napustio igru, a ušao je Schurrle.

U nastavku je pao ritam igre, domaći tim se dobro branio pa će u revanšu braniti prednost od jednog gola prednosti. Za njih je najbolja stvar iz ove utakmice da nisu primili gol na domaćem terenu.