Jasmina Merdić osvojila srebro na Svjetskom prvenstvu u kickboksu

Reprezentativci Bosne i Hercegovine ostvarili su izuzetan uspjeh na Svjetskom prvenstvu u kickboxu održanom u portugalskom gradu Albufeira od 16. do 25. novembra. Jasmina Merdić istaknula se kao najuspješnija predstavnica BiH, osvojivši zlatnu medalju u disciplini low kick.

Kao prvoplasirana na WAKO svjetskoj rang listi, Merdić je direktno prošla kvalifikacije, a zatim je rutinski pobijedila reprezentativku Češke, Lucieu Mlejnikovu. U finalu je odnijela pobjedu protiv reprezentativke Srbije, Lea Blagojević.

Adnan Redžović, osvojivši prvo mjesto u kategoriji veterana iznad 94 kilograma, također je doprinio uspjehu, savladavši protivnike iz Njemačke, Hrvatske i Austrije. Osim toga, Alija Tucak (kategorija iznad 91 kg u K1) i Dino Ružnić (kategorija do 74 kg u Light Contactu) osvojili su brončane medalje.

Ovaj izvanredan uspjeh donosi četiri medalje bh. reprezentaciji i ističe se kao rezultat predanosti i talenta naših kickboksača na međunarodnom nivou.