DRAMATIČNO U GRUPI C: Danska za gol bolja od Perua (VIDEO)

Na Svjetskom prvenstvu u Rusiji, a u Grupi C, jučer su dvije odigrane dvije odlične utakmice.

Francuska je na jedvite jade pobijedila Australiju 2:1. Bili su “klokani” ravnopravni u prvom dijelu igre, a uz malo sreće mogli su i do boda.

Griezmann je iz penala pogodio u 58. minuti. Par minuta kasnije dosuđen je penal i za Australiju kojeg je u gol pretvorio Jedinak, da bi pobjedu Francuzima u 81. minuti donio Pogba, kada je lopta prešla gol crtu nakon što se odbila od prečke.

Jednu od najboljih utakmica na prvenstvu odigrali su Peru i Danska. Iako su Danci slavili sa 1:0, vidjeli smo pregršt prilika na obje strane i pravo je čudo što nismo vidjeli još koji gol. Pogodak vrijedan velikog trijumfa za Dance postigao je Poulsen.

U ovoj grupi Francuska i Danska imaju po tri boda, a Peru i Australija su bez bodova. U narednom kolu igraju Danska – Australija te Francuska – Peru.