
Nešto ranije je objavljeno da se Netflix proširio na više od 130 zemalja svijeta, što je utjecalo i na rast vrijednosti dionica te kompanije. U posljednjem kvartalu neto dobit kompanije iznosila je 43 miliona dolara, a dionice društva su u posljednjih 12 mjeseci porasle za 124 posto.
Politika Netflixa bila je proširiti svoju mrežu na globalnom nivou, ali uprkos tome nemaju sve zemlje jednak pristup i iste mogućnosti pristupa programima. U nekim zemljama nudi se tek 10 posto od ponude programa koji su dostupni u SAD-u.
Iz kompanije najavljuju originalne sadržaje u 2016. godini. Najavljeno je kreiranje 31 novog sadržaja uz prikazivanje već postojećih serija, dvadesetak igranih i dokumentarnih filmova, širok spektar stand up komedija, te originalnih dječijih serija.
Pored već postojećih 17 jezika, koliko podržava platforma Netflixa, uvode se arapski, korejski i kineski jezik. Jedna od najvećih prednosti Netflixa je što program koji gledate možete pauzirati kada poželite i sve možete gledati bez ikakvih ometanja reklamama.
Izvor: klix