Poput Lewandowskog: Mladi napadač Slobode napravio podvig!

Juniori Slobode u 21. kolu Omladinske Premijer lige BiH savladali su Vitez sa ubjedljivih 7:0, no ono što će ostati upamćeno je fenomenalno izdanje napadača Nermina Hajdarevića.

On je Vitežanima mrežu tresao čak pet puta! Zanimljivo, plavokosi golgeter je po brzini postizanja golova stao rame uz rame sa vedetom minhenskog Bayerna Robertom Lewandowskim!

Hajdarević je u pet minuta postigao četiri gola. Kao na traci matirao je gostujućeg golmana u 23., 25., 26. i 28. minuti. Podsjetimo, Lewandowski je u septembru prošle godine Wolfsburgu u razmaku od devet minuta zabio pet golova.

Mnogi će možda reći da Bundesliga i Premijer liga BiH za juniore i nisu takmičenja za poređenje, no objektivno – teško je i djeci na školskom igralištu postići četiri gola, a kamoli u rasponu od pet minuta!

Hajdarević je rođen 10. februara 1999. godine u Tuzli (porodica iz Zvornika) i po vokaciji je desno krilo.

Izvor: faktor.ba