SLAVLJE U SREBRENIKU: Gradina izborila plasman u najviši rang bh. košarke (VIDEO)

@Vedran J

Pratite Kameleon na Facebooku

Historijski uspjeh Gradine iz Srebrenika! Plavi vitezovi jučer su pobijedili Čelik sa 105:64, te tako sa ukupnih 2-1 u finalnoj seriji A-1 lige izborili plasman u najviši rang bh. košarke.

Domaći su već do poluvremena imali visoku prednost (55:37), a svoju razliku povećavali su iz minuta u minut. Tako je na ulazu u posljednji period rezultat glasio 84:54, pa je već bilo jasno kako će Gradina stići do visoke i ubjedljive pobjede. Na kraju +41 i veliko slavlje u dvorani!

U domaćem taboru Jasmin Jakupović postigao je 25 poena, Emir Čerkezović je dodao 22, a Miodrag Tanasilović 20. Sa druge strane treba istaći Armina Avdibegovića sa 17 koševa, te Adi Bambura sa 13.

ČESTITAMO KK GRADINA i stručnom štabu predvođenu trenerom Vladimirom Mićanovićem na ovom sjajnom rezultatu!

TITULAAAAAA!!!!! 💪💪💪 KK Gradina Srebrenik novi je šampion A1 lige.